Viru Haigla AS alustab Tapal programmiga Kainem ja tervem Eesti

Kuupäevast 29.06.2018 pakub Viru Haigla AS Tapal alkoholitarvitamise häire ravi teenust, olles sellega esimene sarnase teenuse pakkuja Lääne-Virumaal. Vastuvõtud toimuvad uues Tapa Tervisekeskuses aadressil Valgejõe tn 14/2, Tapa linn.

Programmi Kainem ja tervem Eesti raames alkoholitarvitamise häire ravi osutamise leping on sõlmitud Viru Haigla AS ja Tervise Arengu Instituudi vahel. Tervise Arengu Instituudi tegevusi alkoholist tulenevate kahjude vähendamiseks rahastab Euroopa Liit Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest.

Alkoholi liigtarvitamine on Eestis üks suurimaid majandus- ja haiguskoormust põhjustavaid terviseriske, puudutades sotsiaalsete mõjude kaudu väga laialdast osa elanikkonnast.

„Kui veebruarikuus Tapal uut tervisekeskust avasime, lubasin selle maja täita piirkonna inimestele vajalike teenustega. Lisaks arvukatele muudele juba pakutavatele teenustele, on mul siiralt hea meel Kainem ja tervem Eesti programmi käivitumise üle Tapal. Alkoholi liigtarvitamine on Eestis suur probleem ja ka Lääne-Virumaa ei ole selles vallas kahjuks erandiks. Olles esimene sellise kompleksse teenuse pakkuja meie piirkonnas, loodame Lääne-Virumaa inimestele selle nii keerulise probleemi leevendamisel abiks olla,“ kommenteerib Viru Haigla juhatuse esimees Meelis Kukk teemat.

Tule Tapale HOOLDUSTÖÖTAJAKS

Viru Haigla AS avab juunikuus eakatele täiendavad hoolduskohad ning sellega seoses ootame oma tiimiga liituma uusi inimesi.

Kui oled empaatiline ja tunned soovi eakate eest hoolitseda, võta meiega julgesti ühendust.

Väljaõpe kohapeal.

Tööd on pakkuda nii osalise, kui ka täiskoormusega töötamiseks.

CV saata info@viruhaigla.ee

Lisainfo: +372 32 58 803

Viru Haiglaga tutvu lähemalt www.viruhaigla.ee

Viru Haigla AS tähistas Tapa uue tervisekeskuse avamist perepäevaga

Viru Haigla AS avas 15.02 Tapal moodsa tervisekeskuse ja tähistas seda kõigile huvilistele avatud perepäevaga. Et ka järgmised 100 aastat elaks Eestis terved inimesed.

Projekt on osaliselt kaasrahastatud Euroopa Regionaalarengu Fondist ning Tapa linn üks esimesi omavalitsusi, kus kaasaegne tervisekeskus avatakse.

„Keskuse tegevuse eesmärgiks on tagada esmatasandi tervishoiuteenuste kättesaadavus ja mitmekülgsus tervisekeskuse teeninduspiirkonnas, parandada teenustele juurdepääsu, vähendada seeläbi tervisealast ebavõrdsust ning edendada sotsiaalset kaasatust. Kõik piirkonnas pakutavad eriliigilised esmatasandi tervishoiuteenused koondatakse ühtsele taristule, luues maksimaalsed eeldused nende omavahelise sünergia taseme oluliseks tõusuks,“ võttis Viru Haigla tegevjuht Meelis Kukk tehtu kokku.

Perepäeval harisid kohaletulnuid erinevate töötubadega Eesti Töötukassa, Sotsiaalkindlustusamet, Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühing. Konsultatsioone pakkusid toitumisnõustaja ja kiropraktik. Väga populaarne oli Tapa Kultuurikoja organiseeritud tantsu- ja lauluprogramm, mis tõi uue tervisekeskuse fuajee rahvast pilgeni täis.

Viru Haigla AS on Tapa Haigla AS õigusjärglane, kelle jaoks on viimased aastad olnud kiire laienemise ja arengu aeg, tuues Eesti tervishoiuteenuste maastikule uue ja põneva tegija.

Tapa uue tervisekeskuse avamine ja tähistamine perepäevaga

15.02.2018

14:00-18:00

Üritus on TASUTA

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva kuul avab Viru Haigla AS Tapal moodsa tervisekeskuse ja tähistab seda kõigile huvilistele avatud perepäevaga. Et ka järgmised 100 aastat elaks Eestis terved inimesed.

Nii vanad kui noored saavad tutvuda uue majaga, seal pakutavate teenustega, samuti on meil selleks päevaks kokku pandud eraldi peoprogramm. Suur rõhk on lastel ja noortel. Näeme, et meie majal saab tulevikus olema suur roll inimeste tervisekäitumise positiivses suunas mõjutamisel. Selleks peame vajalikuks julgustada lapsi ja noori juba varajases eas oma tervisekäitumise kujundamisel kaasa lööma. Meie eesmärgiks on teadlikud ja terved eestimaalased. Seda nii täna kui tulevikus.

Perepäeva programm:

 • Kiropraktiku tasuta seansid
 • Interaktiivne viktoriin nii eesti kui vene keeles mobiiltelefonidega
 • Töötoad ja infoseminarid:
  • toitumisnõustamine, sõltuvusnõustamine;
  • Töötukassa infoseminarid;
  • enesejuhtimise lühiseminar;
  • käsitöö – viltimine;
  • teraapiakoerad;
  • meelelahutusliku poole korraldab Tapa Kultuurikoda laulu- ja tantsulastega;
 • Lähemalt saab tutvuda kiirabiautoga
 • Näomaalingud lastele

Viru Haiglas võtab vastu kiropraktik Kersti Kukk

Vastuvõtu aja saab broneerida polikliiniku registratuuris.

 

Kiropraktika

 

Sõna kiropraktika tuleb kreekakeelsetest sõnadest chiro ja praktikos, mis üldistavas tõlkes tähendab „tehtud kätega“. Kiropraktika alguseks loetakse aastat 1895, kui USA arst Daniel David Palmer teostas esimese selgroo manipulatsiooni, mille tulemusena taastus patsiendi kuulmine. Paar aastat pärast seda avas doktor esimese kiropraktika kooli. Tänu Daniel David Palmeri poja tööle on kiropraktika praegu USAs seadustatud kui arstiteadus. Euroopasse jõudis kiropraktika alles 40 aastat tagasi.

Kiropraktik võib sind aidata, kui sul on seljavalud, kaelavalud, peavalud, lihaspinged, probleemid diskidega jne. Samuti saab kiropraktikult nõu ja abi rühiprobleemidega, sundliigutustest- ja asenditest tulenevate probleemidega seoses ja spordivigastuste puhul. Seljaprobleemid on tänapäeval ülimalt levinud ning selle peamiseks põhjuseks peetakse liigset istumist ja väheliikuvat elustiili. Seljavalu kimbutab mingil eluperioodil lausa nelja viiest inimesest ning just seljavaludega seonduv temaatika ongi peamine põhjus, miks kiropraktiku poole pöördutakse.

Visiit kiropraktiku juurde algab põhjalikust vestlusest, mille käigus selgub diagnoos. Seejärel asutakse vastavate protseduuride juurde. Enamasti on need valutud ning kuigi rahvasuus on laialt levinud legend kiropraktikutest kui nö kondiväänajatest, siis päris nii see pole. Kiropraktikult saab ka praktilisi juhiseid ja harjutusi, kuidas edaspidi probleeme vältida. Kui mitut kiropraktiku visiiti läheb vaja, et probleemidest vabaks saada, sõltub diagnoosist – mõnikord saab hakkama ka vaid ühe visiidiga.

Allikas: https://arst.ee/kiropraktika/

Viru Haigla avas Tapal eakate päevakeskuse

Viru Haigla avas kolmapäeval koostöös Tapa vallavalitsusega eakate päevakeskuse, kus hakatakse pakkuma dementsuse sündroomiga eakatele ja mäluhäiretega inimestele päevahoiuteenust.

Päevahoiuteenuse pakkumisel lähtume sotsiaalhoolekande põhimõtetest, teatas haigla esindaja. Päevahoiuteenuse eesmärk on säilitada ja toetada eaka toimetulekut, anda päevale kindel struktuur ning vajadusel nõustada ja toetada pereliikmeid. “Tänases olukorras, kus rahvastik vananeb ja väheneb, on vaja lahendusi, mis kergendaks lähedaste hoolduskoormust. Tapa valla algatatud päevakeskuse teenus annab pereliikmele võimaluse lähedase hooldamise kõrvalt ka tööl käia,” ütles Viru Haigla juhatuse esimees Meelis Kukk pressiteate vahendusel.

Keskus asub Viru Haigla ruumides aadressil Valgejõe 14 teisel korrusel ja on avatud tööpäeviti kell 7–19. Igapäevaselt viiakse päevakeskuse tegevusjuhendajaga läbi mitmeid arendavaid tegevusi, sealhulgas mälutreeninguid, peenmotoorseid tegevusi jne.

Tegevuste intensiivsus ja planeerimine lähtuvad eelkõige eaka suutlikkusest ning toimetulekust individuaalselt, arvestades sealjuures eaka ja lähedaste soove.

Autor: Marianne Loorents, Virumaa Teataja

Allikas: http://virumaateataja.postimees.ee/4264751/viru-haigla-avas-tapal-eakate-paevakeskuse?gallery=109923&image=7171071

Statsionaarne õendusabi

Viru Haigla AS annab teada, et Tapa haiglakorpuses osutatakse nii ambulatoorseid kui ka statsionaarseid tervishoiuteenuseid.
Õendusabi osakonnas osutatakse tervishoiuteenuseid Eesti Haigekassa lepingu alusel. Vajalik eriarsti või perearsti saatekiri.

Küsimuste korral aitab selgust saada meditsiiniteenuste arendusjuht Lenne Rätsep, e-mail: lenne@viruhaigla.ee

Esimesena alustab tervisekeskuse ehitust Tapa

tervisekeskus

Tapa tervisekeskuse maja peaks valmis saama detsembris ning seal hakkavad perearstide kõrval tööle ka hambaarstid ning eriarstid, samuti tuleb hoonesse apteek. | FOTO: eskiis

 

Esmatasandi tervisekeskuste arendamine on sealmaal, et Tapal alustatakse ehitusega ilmselt järgmisel nädalal ja kaks maakonna neljast tervisekeskusest peaksid veel tänavu valmis saama.

Tapa tervisekeskust rajav Viru Haigla sõlmis riigihanke tulemusel ehituslepingu aktsiaseltsiga Megaron-E ning hoone peaks valmima üheksa kuuga.

Viru Haigla juhatuse esimees Rannar Vassiljev oli riigihanke tulemuste puhul positiivselt meelestatud.

“Hea, et hanke võitis pikaaegse kogemuse ja tugeva taustaga ehitaja, see annab kindluse, et Tapa on Eestis esimeste paikade seas, kus uus tervisekeskus valmib,” ütles Vassiljev.

Meil ei ole mingit põhjust võidujooksuks.

Tema sõnul pakub uus tervisekeskus tänapäevaseid ruume neljale perearstile ja kaheksale pereõele; ämmaemandale, hambaarstidele, eriarstidele ning koduõenduse, taastusravi ja apteegi tarvis. Lisaks mahutab keskus röntgeni ja labori.

Vassiljev lisas, et kuigi Tapa tervisekeskuse lõplikku rahastamisotsust pole veel langetatud, on rahandusministeerium ehituse alustamiseks loa andnud.

Seni on meie maakonnast ainsana saanud lõppotsuse Kadrina vald, kuigi ametlik lõpptaotluste esitamise tähtaeg oli alles eile.

Kadrina uus tervisekeskus peaks projekti ajakava järgi avama uksed järgmise aasta 1. aprillil.

“Tõhus koostöö Kadrina tervisekeskusega, mis on läbi aastate kuulunud Eesti parimate hulka, oli uue keskuse sünni garandiks,” lausus Kadrina vallavanem Erich Petrovits, tänades ühtaegu ka kõiki teisi, kelle töö ja vaeva tulemina saavad kadrinlased tänapäevase tervisekeskuse.

Väike-Maarja vallavanem Indrek Kesküla rääkis, et neil on tervisekeskuse projekteerimine lõppenud ning projekt rahandusministeeriumis ekspertiisis.

“See peaks võtma paar nädalat ja siis saame ehitaja leidmiseks riigihanke välja kuulutada,” lausus Kesküla.

Ta lisas, et mais võiks ehitus alata ning sügiseks Pikk 8 asuv hoone valmis saada.

Rakvere tervisekeskuse projekteerimiseks on linnapea Mihkel Juhkami sõnul välja kuulutatud arhitektuurikonkurss, mis lõpeb aprilli alguses. “Linna üldplaneeringu kohaselt tuleb kesklinna sellises mahus hoone ehitamiseks igal juhul konkurss korraldada,” kõneles Juhkami.

Ta lisas, et konkursi žüriisse kuulub arhitektide ja linnavalitsuse esindaja kõrval ka perearstide esindaja.

Projekteerimise juurde saab Rakveres asuda alles pärast arhitektuurikonkursi lõppu ning Vilde tänavale kerkiva hoone ehitus jääb ilmselt järgmisesse aastasse.

“Võibolla õnnestub midagi juba selle aastanumbri sees ära teha, aga meil ei ole mingit põhjust võidujooksuks ning plaanid on sätitud nii, et maja peaks valmis olema järgmise aasta sügiseks,” rääkis Mihkel Juhkami.

Üle Eesti rajatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi toel 59 uut esmatasandi tervisekeskust.

Tapa tervisekeskus läheb maksma 1,77 miljonit eurot (EL-i toetus 690 000 eurot), Kadrina tervisekeskuse eeldatav maksumus on 935 000 eurot (toetus 517 000 eurot), Väike-Maarjas 938 000 eurot (toetus 629 000 eurot) ning Rakveres 2,06 miljonit eurot (toetus 1,334 miljonit eurot).

 

Autor: Andres Pulver, Virumaa Teataja

 

Allikas: http://virumaateataja.postimees.ee/4039379/esimesena-alustab-tervisekeskuse-ehitust-tapa

 

Tapa valla elutöö tunnustuse pälvis doktor Vaida Reinhard

Tapa vald tunnustas Eesti Vabariigi 99. sünnipäeval inimesi, kes paistsid oma tegevusega eriliselt silma 2016. aastal või on seda teinud juba pikkade aastate jooksul. Valla poolt tunnustati tänukirjadega kauaaegse panuse eest Viru Haigla arengusse järgenvaid meie töötajaid:

dr Alla Gannošina, Tiiu Lappert, Tatjana Kristetskaja, Galina Lestšuk, Nadezda Turapina, Rutt Tiits, Maie Joonas, Irina Bindjugova, Svetlana Müürisepp, Nadja Putsenko ja Nikonov Anatoli ning kahte meie endist töötajat: Skaidrite Tomson – Kärt ja Valentina Kovaleva.

Processed with MOLDIV

Kategooria “Elutöö” pälvis doktor Vaida Reinhard

Vaida Reinhardi iseloomustavad tema kolleegid, patsiendid õendusabis, hoolealused eakate kodus järgmiste sõnadega: „suurepärane inimene,“ „tohutult abivalmis“ ja „temas on rohkem inimest ja inimlikkust kui 10-s inimeses kokku“. Tööd meditsiini valdkonnas alustas Vaida Reinhard 1962. aastal Tapal. Ta on töötanud narkoosiõena, statistikuna, anestesioloogina, kirurgina, kiirabi-, valve- ja hooldusarstina. Vaida Reihard on anestesioloogina töötanud ka Rakvere Haiglas, olles vastutav ja otsustav meeskonnaliige nii operatsioonisaalis kui intsensiivravis. Vaida Reinhardi eeskujul õppis üks tema tütardest samuti anestesioloogiks.

Palju õnne, tervist ja jõudu ning oskust rõõmu tunda hetkedest, mis meid ümbritsevad ning inimestest, kes on meie lähedal!

Processed with MOLDIV