tervisekeskus

Tapa tervisekeskuse maja peaks valmis saama detsembris ning seal hakkavad perearstide kõrval tööle ka hambaarstid ning eriarstid, samuti tuleb hoonesse apteek. | FOTO: eskiis

 

Esmatasandi tervisekeskuste arendamine on sealmaal, et Tapal alustatakse ehitusega ilmselt järgmisel nädalal ja kaks maakonna neljast tervisekeskusest peaksid veel tänavu valmis saama.

Tapa tervisekeskust rajav Viru Haigla sõlmis riigihanke tulemusel ehituslepingu aktsiaseltsiga Megaron-E ning hoone peaks valmima üheksa kuuga.

Viru Haigla juhatuse esimees Rannar Vassiljev oli riigihanke tulemuste puhul positiivselt meelestatud.

“Hea, et hanke võitis pikaaegse kogemuse ja tugeva taustaga ehitaja, see annab kindluse, et Tapa on Eestis esimeste paikade seas, kus uus tervisekeskus valmib,” ütles Vassiljev.

Meil ei ole mingit põhjust võidujooksuks.

Tema sõnul pakub uus tervisekeskus tänapäevaseid ruume neljale perearstile ja kaheksale pereõele; ämmaemandale, hambaarstidele, eriarstidele ning koduõenduse, taastusravi ja apteegi tarvis. Lisaks mahutab keskus röntgeni ja labori.

Vassiljev lisas, et kuigi Tapa tervisekeskuse lõplikku rahastamisotsust pole veel langetatud, on rahandusministeerium ehituse alustamiseks loa andnud.

Seni on meie maakonnast ainsana saanud lõppotsuse Kadrina vald, kuigi ametlik lõpptaotluste esitamise tähtaeg oli alles eile.

Kadrina uus tervisekeskus peaks projekti ajakava järgi avama uksed järgmise aasta 1. aprillil.

“Tõhus koostöö Kadrina tervisekeskusega, mis on läbi aastate kuulunud Eesti parimate hulka, oli uue keskuse sünni garandiks,” lausus Kadrina vallavanem Erich Petrovits, tänades ühtaegu ka kõiki teisi, kelle töö ja vaeva tulemina saavad kadrinlased tänapäevase tervisekeskuse.

Väike-Maarja vallavanem Indrek Kesküla rääkis, et neil on tervisekeskuse projekteerimine lõppenud ning projekt rahandusministeeriumis ekspertiisis.

“See peaks võtma paar nädalat ja siis saame ehitaja leidmiseks riigihanke välja kuulutada,” lausus Kesküla.

Ta lisas, et mais võiks ehitus alata ning sügiseks Pikk 8 asuv hoone valmis saada.

Rakvere tervisekeskuse projekteerimiseks on linnapea Mihkel Juhkami sõnul välja kuulutatud arhitektuurikonkurss, mis lõpeb aprilli alguses. “Linna üldplaneeringu kohaselt tuleb kesklinna sellises mahus hoone ehitamiseks igal juhul konkurss korraldada,” kõneles Juhkami.

Ta lisas, et konkursi žüriisse kuulub arhitektide ja linnavalitsuse esindaja kõrval ka perearstide esindaja.

Projekteerimise juurde saab Rakveres asuda alles pärast arhitektuurikonkursi lõppu ning Vilde tänavale kerkiva hoone ehitus jääb ilmselt järgmisesse aastasse.

“Võibolla õnnestub midagi juba selle aastanumbri sees ära teha, aga meil ei ole mingit põhjust võidujooksuks ning plaanid on sätitud nii, et maja peaks valmis olema järgmise aasta sügiseks,” rääkis Mihkel Juhkami.

Üle Eesti rajatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi toel 59 uut esmatasandi tervisekeskust.

Tapa tervisekeskus läheb maksma 1,77 miljonit eurot (EL-i toetus 690 000 eurot), Kadrina tervisekeskuse eeldatav maksumus on 935 000 eurot (toetus 517 000 eurot), Väike-Maarjas 938 000 eurot (toetus 629 000 eurot) ning Rakveres 2,06 miljonit eurot (toetus 1,334 miljonit eurot).

 

Autor: Andres Pulver, Virumaa Teataja

 

Allikas: http://virumaateataja.postimees.ee/4039379/esimesena-alustab-tervisekeskuse-ehitust-tapa